субота, 9 травня 2015 р.

9 травня

Україна розпочинає нову традицію святкування 8 та 9 травня

Цього року Україна вперше відзначає разом з Європою 8 та 9 травня Дні пам'яті та примирення, відійшовши нарешті від усталеного радянського зразка святкування 9 травня як Дня Перемоги радянської армії на фашизмом.
Новий зміст відзначення Дня пам'яті та примирення і Дня Перемоги над нацизмом у Європі скерований на вшанування ветеранів, які воювали в різних арміях. Нарешті, після довгих років внутрішніх дискусій ми знайшли консенсус щодо розуміння того, що ми один великий народ, який на фоні сьогоднішньої війни з так званим "старшим братом"  розуміє, що лише єдність та історична правда дасть нам змогу перемогти окупанта.

Ми тепер не святкуємо, ми Вшановуємо пам'ять тих, хто боровся з нацизмом. 

    Відтепер, згідно з Указом Президента України «Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі і 70-ї річниці завершення Другої світової війни», з метою гідного вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску в перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні, консолідації суспільства навколо ідеї захисту України, офіційно встановлено в Україні День пам'яті та примирення, який відзначатимуть щороку 8 травня.
     В цей день Верховна Рада збереться на  урочисте засідання, щоб віддати данину пошани всім, хто боровся з нацизмом. В засіданні візьмуть участь ветерани, які воювали в лавах Червоної армії, національно-визвольного руху, зокрема УПА, арміях країн - членів антигітлерівської коаліції.
     Україна зазнала надзвичайних втрат внаслідок війни. Під час бойових дій та в полоні загинуло 3-4 млн військових, підпільників і цивільних, 4-5 млн цивільних загинуло через окупаційний терор та голод у тилу,  5 мільйонів жителів були евакуйовані або примусово вивезені до Росії та Німеччини, частина з яких не повернулася. І тому переосмислення подій Другої світової, руйнування історичних радянських міфів, вшанування пам'яті кожного, хто боровся з нацизмом приносить розуміння необхідності перенесення акценту -  відмову від святкування на користь вшанування.
         Символом відзначення Дня пам'яті та примирення і Дня перемоги став червоний мак. В українській міфології мак має дуже багато значень. Це символ сонця, волі, гордості, оберегу від нечистої сили, крові. В українських народних піснях та думах мак пов'язаний з війною та військом, він символізує козака, що героїчно загинув, боронячи Україну.

понеділок, 13 квітня 2015 р.

субота, 4 квітня 2015 р.


ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ ІІІ ЕТАПУ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ УЧНІВСЬКОЇ ОЛІМПІАДИ З ІНФОРМАТИКИ ТА ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ УЧНІВСЬКОЇ ОЛІМПІАДИ З ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ


    ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики у 2014/2015 навчальному році відбувся 31 січня -1 лютого 2015 року. Змагання проходило у два тури протягом двох днів за завданнями, що були спільними для кількох областей України, з використанням системи автоматичної перевірки учнівських робіт. Команду Києво-Святошинського району представляв учень 11 класу Дегтяренко Дмитро.
За результатами змагань:
-       Диплом ІІI ступеня - Дегтяренко Дмитро, учень11 класу Шпитьківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, вчитель Фесич Микола Юрійович
        21  лютого 2015 року відбувся  ІІІ (обласний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій, в якій взяли участь 77 учасників навчальних закладів Київської області з 10-их та 11-их класів. Команду Києво-Святошинського району представляли Гошко Віктор (10 клас), Мугир Олександр (10 клас), Асаєвич Владислав (11 клас). Олімпіада проходила в два тури – теоретичний та практичний за завданнями МОН, які дали можливість перевірити обізнаність та креативність учнів з питань  практичного використання додатків MS Office 2010.
За результатами змагань:
-       Диплом ІІ ступеня - Мугир Олександр, учень10 класу Вишнівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, вчитель Ошийко Тетяна Михайлівна;
-      Диплом ІІІ ступеня – Асаєвич Владислав, учень11 класу Боярського НВК «Гімназія – загальноосвітня школа І ст.»,  вчитель Немченко Наталія  Михайлівна.
   Вітаємо наших переможців та їх наставників–вчителів і бажаємо подальших успіхів!



неділя, 29 березня 2015 р.

Конкурс по Коринфе

Конкурс по Коринфе










Общественная Союз «Освитория», НПК Новопечерские школа и Министерство образования и 
науки Украины, при поддержке компании Майкрософт Украина и разработчика Corinth, проводят 
Всеукраинский конкурс профессионального мастерства среди учителей.
 Целью конкурса является поощрение учителей общеобразовательных учебных заведений к
 использованию современных информационно-коммуникационных технологий на примере 
приложений «Коринф», которые предоставляют чрезвычайную визуализацию для
 изучения живых организмов.