середа, 16 грудня 2009 р.

Результати олімпіади

В цьому навчальному році вперше в районі олімпіада з інформатики проходила в двох номінаціях: ПРОГРАМУВАННЯ та КОМПЮТЕРНА графіка.

Результати
ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з інформатики (номінація програмування)


1. Ужвій Сергій (9 клас)Шпитьківська ЗОШ, вчитель Фесич М.Ю. І Місце
2.Сірук Катерина (11 клас) Дмитрівська ЗОШ, вчитель Штомпіль О.В. ІІІ Місце
3. Стребков Терентій (11 клас) Вишнівська ЗОШ №4, вчитель Мякенька Т.М. І Місце
4.Чечко Євгеній (11 клас) Шпитьківська ЗЩШ, вчитель Фесич М.Ю. ІІ Місце


Завдання для проведення II етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади
з інформатики у 2009-2010 н. р.


Задача 1.
CorrectLine (20 балів) На уроці англійської мови першокласник Петя переписав n разів рядок, написаний по-англійськи, з дошки у зошит. Виявилось, що через неуважність він у кожному рядку зробив рівно по одній помилці – невірно написав одну з літер рядка. Написати програму, яка допоможе учневі шукати початковий вигляд рядка.
Технічні умови.
Вхідний файл corln.dat містить n рядків однакової довжини l ( n в межах (1;255), l лежить в межах(1;255).
Вихідний файл corln.sol повинен містити шуканий рядок, якщо його можна визначити, або “NO” (без лапок), якщо цього не можна зробити.

Задача 2.
Sequence (25 балів) Деяка послідовність двійкових цифр одержується таким чином.
Першою записується цифра 1. Для продовження послідовності необхідно всі попередні цифри інвертувати (змінити 1 на 0, а 0 на 1) та дописати до уже побудованої послідовності справа, наприклад:
1-й крок 2-й крок 3-й крок 4-й крок 5-й крок
1 10 1001 10010110 1001011001101001
Написати програму Sequence, що визначає, яка двійкова цифра буде знаходитися на n-му місці в даній послідовності.
Технічні умови.
Вхідний файл У вхідному файлі seq.dat записано через пропуск в один рядок k+1 натуральне число, першом з яких є число k (1≤k≤10), що задає кількість наступних чисел, які є окремими тестами. Наступні k чисел задають числа ni (1≤ ni ≤65000, 1≤i≤k) − номери позицій у одержаній послідовності окремого тесту.
Вихідний файл seq.sol повинен містити єдиний рядок, у якому без пропусків та розділових знаків слід розмістити k двійкових цифр, які стоять на ni–х місцях відповідних тестів.

Задача 3.
Coding (25 балів) Повідомлення із m (2≤m≤100) малих латинських літер без пропусків між ними, яке містить n (1≤n≤26) різних літер, однозначно зашифровано послідовністю нулів та одиниць наступним чином: одна з літер (l1) кодується нулем; код кожної з решти літер li (2≤i≤n) визначається кодом попередньої, до якого зліва дописано одиницю. Якщо m>2, то остання літера кодується кодом передостанньої, в якій нуль замінено на одиницю. Написати програму розшифровки повідомлення.
Технічні умови.
Вхідний файл cod.dat у першому рядку містить натуральне число n – кількість різних англійських літер у повідомленні. У кожному з n наступних рядків записано через пропуск малу латинську літеру та її код. Останній рядок представляє собою зашифроване повідомлення.
Вихідний файл cod.sol повинен містити розшифроване повідомлення.

Задача 4.
Robot (30 балів) Інопланетна дослідницька база, обнесена парканом, охороняється роботом, який здійснює обхід території бази по її периметру. Відомо, що всі ділянки паркану розташовані строго вздовж паралелей або меридіанів, у кожній точці периметра сходиться не більше, ніж дві ділянки паркану. Перед початком вартування робота доставляють в будь-яку точку периметра, після чого він під керівництвом спеціальної програми починає обхід. Повне виконання програми повертає робота в ту ж точку, з якої він почав обхід. Написати програму, яка за даною програмою руху робота встановлює площу інопланетної бази. (відомо, що вона не перевищує 10 в 12 степені квадратних метрів).

Технічні умови.
Вхідний файл robot.dat містить деяку кількість рядків, що визначають програму робота (не більше 1000 рядків). Кожен рядок складається з однієї літери, що визначає напрямок руху робота (N – на північ, E – на схід, S – на південь, W – на захід) та натуральне число m– кількість метрів, які повинен пройти робот у даному напрямку 1≤m≤1000.
Вихiдний файл robot.sol повинен містити єдине натуральне число – площу бази в квадратних метрах.

1 коментар: