понеділок, 28 лютого 2011 р.

УВАГА!

До 1 березня поточного року подати інформацію (Тканко А.В.) про встановлення програм-фільтрів на шкільні комп'ютери. 

середа, 23 лютого 2011 р.

Вітаємо зі святом!

23 лютого 1999 року — Президент України Леонід Кучма видав Указ «Про День захисника Вітчизни», в якому зазначено: «Враховуючи численні звернення громадських організацій, ветеранів війни, та з метою сприяння патріотичному вихованню молоді постановляю установити в Україні свято — День захисника Вітчизни, яке відзначати щорічно 23 лютого».
"Низько вклоняюся нашим славним ветеранам за високий героїзм і мужність, які вони повністю віддавали заради щасливого майбутнього прийдешніх поколінь. Бажаю вам і вашим родинам міцного здоров'я, чистого мирного неба і благополуччя", - йдеться у привітанні Президента України Віктора Януковича.
Успіхів Вам, захисники Вітчизни,
У цей славний День!

вівторок, 22 лютого 2011 р.

Семінар інформатиків

22 лютого в ЗОШ Софіївської Борщагівки відбувся районний семінар вчителів інформатики,  який відкрила методист РМЦ Петровська Н.Г. 
На семінар був запрошений інженер по обслуговуванню комп'ютерної техніки Відділу освіти Києво-Святошинської РДА Тканко А.В., який доповів про можливість використання програм-фільтрів для безпечного пошуку в Інтернеті і зупинився на виконанні  Закону України "Про захист суспільної моралі".


Вчитель інформатики Соф. Борщагівської ЗОШ І-ІІІ ст. Сергієнко О.А. зупинився на використанні K9 WEB protection - програмі для блокування несанкціонованого WEB-контенту.


Вчитель інформатики НВО "Вишнівська ЗОШ І-ІІІ ст. №1 - дитячий садок" Михащук М.В. повідомила про програму "Кібер-НЯНЯ" (завантажити), що надає психологічний захист дітям при роботі в мережі Інтернет.




Вчитель інформатики Вишнівської ЗОШ  №4  Мякенька Т.М. повідомила, що можна використовувати програму "Інтернет-Цензор" (file://localhost/C:/DOCUME~1/Admin/LOCALS~1/Temp/internet_cenzor-1.html), для контроля діяльності в мережі.

пʼятниця, 4 лютого 2011 р.

Увага!

22.02.2011 року о 10 годині ранку в Софіївській Борщагівці  (ЗОШ, кабінет інформатики) відбудеться районний семінар інформатиків.


6 лютого Міжнародний день безпечного Інтернету
День безпечного інтернету (Safer іnternet day) прогресивне людство відзначає 6 лютого, адже дана проблема давно вже стала однією з глобальних. Цю традицію запровадили в Європі в 2004 році, бо питання інформаційної безпеки виявилися актуальними для різних країн світу. В 2008 році вже майже в 40 країнах світу, від США до Узбекистану, відзначається це нове свято. В тому, щоб зробити Інтернет чистішим і безпечнішим, без хакерів, терористів, спаму зацікавлений будь-який інтернет-користувач. Кожний шостий житель Землі регулярно працює у Всесвітній мережі, а в розвинутих країнах її колапс може призвести до колапсу цивілізації. Сьогодні електронною павутиною користується кожен п'ятий українець.

В останні роки у віртуальний світ все частіше заглядають діти. Скоро всі українські школи будуть підключені до інтернету. В той же час, далеко не всі дорослі усвідомлюють потенційну загрозу спілкування підростаючого покоління з електронною машиною. Діти легко «підсаджуються на голку» інтернет-розваг, часто-густо зовсім не призначених для них. Більш того, дитина через незрілість психіки не в змозі адекватно оцінити отриману, за допомогою Глобальної мережі, інформацію. З позицій закону багато інтернет-погроз не є протиправними, але вони явно неприпустимі з позицій моралі. Тому в даному випадку актуальною стає допомога самого суспільства. З проблем безпеки дітей в Інтернеті проводяться міжнародні конференції, у багатьох країнах діють «гарячі телефонні лінії», що приймають інформацію про небезпечні сайти, проводиться психолого-педагогічна оцінка змісту мережевих ресурсів.

Безпека дітей в інтернеті на сайті «Он-ляндія - безпечна веб-країна» http://www.onlandia.org.ua

Інформаційно-аналітичний ресурс «Ваш личный интернет» http://www.content-filtering.ru

середа, 2 лютого 2011 р.

Інформація про фінальний етап Всеукраїнського турніру юних інформатиків

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 21.09.2010 № 891 «Про проведення  Всеукраїнських учнівських олімпіад і турнірів у 2010/2011 навчальному році» фінальний етап Всеукраїнського турніру юних інформатиків  відбудеться з 12 по 16 квітня 2011 року на базі Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №10 м.Суми, Сумської області.
До участі запрошуються команди у  складі 3-5 учнів.
Заїзд та реєстрація учасників  12 квітня 2011 року на базі Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №10 м.Суми, Сумської області за адресою: м.Суми, вул. Новомістенська, 30. Проїзд від залізничного вокзалу маршрутним таксі № 25 до зупинки кінотеатр «Дружба»; від автовокзалу – маршрутним таксі № 7 до зупинки «Палац культури ім. М.В. Фрунзе».
 Відкриття турніру 12 квітня 2011 року о 16.00 год.
 До 5 квітня 2011 року необхідно надіслати  електронний варіант заявки на адресу: E-mail: sumy005@gmail.com, nvk-10@rаmbler.ru
 Оригінал заявки (завірений керівником установи, яка формує команду) подається в оргкомітет по прибуттю команди в м.Суми. У заявочному листі обов’язково вказати:
1. Прізвище, ім’я, по батькові членів команди (капітан, члени команди, рік народження, клас, школа, домашня адреса).
2. Прізвище, ім’я, по батькові, посада, категорія, звання керівника команди.
3. Телефон, факс (робочий, домашній) керівника команди.
Учасникам команд слід мати при собі  паспорт або свідоцтво про народження, учнівський квиток, довідку про стан здоров’я, заключення лікаря-епідеміолога, завірені гербовою печаткою, керівникам команд – паспорт.
За кожного учасника команди та керівника встановлено внесок 600 гривень, який необхідно перерахувати до 10 квітня 2011 року на благодійну організацію «Відродження», центральна філія ПАТ «Кредобанк», код 24022489, МФО 325365, р/р2600401142448 (призначення платежу – на проведення турніру).
Оплату за участь  можна зробити за готівковим рахунком при реєстрації.
До 10 квітня 2011 року повідомити організаційний комітет про дату, час та місце  приїзду команди (номер потяга, номер вагона, автобуса).
Поселення учасників турніру та членів журі буде забезпечено в готелі «Олімпійський» Української академії банківської справи,за адресою: м.Суми, вул.Прокоф’єва, 38/2 (вартість одного місця у двомісному номері 105 гривень, вартість одного місця в трьохмісному номері 60 гривень)
        
Довідки за телефонами: (0542) 22-12-62; 22-20-70; (0542) 36-22-37, факс: (0542) 22-12-62.


 Голова оргкомітету,
 начальник управління освіти і науки                                              Л.В.Пшенична

Завдання
I етапу Всеукраїнського турніру юних інформатиків 2011 року

Завдання №1
Розробити та реалізувати математичну модель утворення водойм на місцевості із заданим рельєфом. Рельєф задається за допомогою уявної прямокутної сітки із квадратними клітинками, розташованої на місцевості. Перетини ліній цієї сітки є ключовими точками, для кожної з яких і обчислюються задані параметри: висота місцевості над рівнем моря, добові опади, глибина водного шару та інші.
1.1. Забезпечити введення інформації про рельєф з текстового файлу, де вона зберігається у вигляді двовимірного масиву висот у ключових точках. Перший рядок файлу містить три числа: кількість рядків N, кількість стовпчиків M та відстань між двома сусідніми ключовими точками по горизонталі або вертикалі L. У наступних N рядках записано по M чисел. Висота задається у метрах над рівнем моря.
1.2. Забезпечити введення інформації про середньодобові опади в ключових точках місцевості в мм з файлу, де він зберігається у вигляді двовимірного масиву. Перший рядок файлу містить три числа: кількість рядків N, кількість стовпчиків M та відстань між двома сусідніми ключовими точками по горизонталі або вертикалі L. У наступних N рядках записано по M чисел. Середньодобові опади задаються у міліметрах.
1.3. Розробити модель утворення водойм на місцевості через заданий проміжок часу, враховуючи тільки стікання води по непоглинаючому ґрунту і нехтуючи іншими факторами впливу. Вважається, що вода може вільно стікати за межі місцевості.
1.4. Реалізувати модель утворення водойм на місцевості через заданий проміжок часу у вигляді програми.
1.5. Забезпечити збереження результатів моделювання у файлі у вигляді двовимірного масиву глибин водного шару, що вкриває місцевість у кожній ключовій точці.

Завдання №2
Розробити програму візуалізації моделі утворення водойм на місцевості із заданим рельєфом через заданий проміжок часу. Програма повинна:
2.1. Забезпечувати завантаження інформації про рельєф місцевості з файлу формату *.bmp. Зображення надається у відтінках сірого, кожен піксел відповідає ключовій точці на місцевості. Чорний вважається за найнижчу точку, білий – за найвищу. Також вводиться інформація про висоту найвищої та найнижчої точки місцевості у метрах над рівнем моря, а також відстань між двома сусідніми ключовими точками по горизонталі або вертикалі.
2.2. Забезпечувати завантаження інформації про добові опади з файлу формату *.bmp. Зображення надається у відтінках сірого, кожен піксел відповідає ключовій точці на місцевості. Чорний піксел означає відсутність опадів, білий — максимальний рівень опадів. Також вводиться інформація про абсолютну величину максимального рівня опадів у міліметрах. Мінімальний рівень вважається за 0 мм.
2.3. Забезпечувати візуалізацію утворення водного шару у вигляді двовимірного зображення. Глибина водного шару задається інтенсивністю блакитного кольору у кожній точці: білий — водний шар мінімальної глибини, блакитний — водний шар максимальної глибини.
2.4. Забезпечувати збереження результатів моделювання у вигляді двовимірного зображення (*.bmp): глибина водного шару задається інтенсивністю блакитного кольору у кожній ключовій точці.
2.5. Забезпечувати візуалізацію утворення водного шару у вигляді тривимірного зображення з можливістю зміни положення глядача і напряму спостереження.


Завдання №3
Розробити та реалізувати у вигляді програми математичну модель утворення гідрографічної мережі та водорозділів для сталого рівня опадів. Вважається, що ґрунт всюди є однорідним. Модель повинна:
3.1. Забезпечувати візуалізацію стану утворення русел річок річкової мережі, озер та водорозділів на вказаній місцевості через заданий проміжок часу.
3.2. Забезпечувати відстеження утворення русел річок річкової мережі, озер та водорозділів у динаміці з можливістю прискорення чи уповільнення часу.
3.3. Враховувати випаровування води з місцевості.

Завдання №4
Розробити та реалізувати у вигляді програми математичну модель утворення гідрографічної мережі та водорозділів з урахуванням сезонної зміни кількості опадів. Середня кількість опадів задається для дванадцяти місяців. Вважається, що ґрунт всюди є однорідним. Модель повинна:
4.1. Забезпечувати інтерполяцію кількості опадів для кожної доби в році.
4.2. Забезпечувати візуалізацію стану утворення русел річок річкової мережі, озер та водорозділів через заданий проміжок часу.
4.3. Забезпечувати відстеження утворення русел річок річкової мережі, озер та водорозділів у динаміці з можливістю прискорення чи уповільнення часу.
4.4. Враховувати випаровування води з місцевості.

Завдання №5
Розробити та реалізувати у вигляді програми математичну модель утворення гідрографічної мережі та водорозділів з урахуванням сезонної зміни кількості опадів та неоднорідності ґрунтів. Середня кількість опадів задається для дванадцяти місяців.
Модель повинна:
5.1. Забезпечувати інтерполяцію кількості опадів для кожної доби в році.
5.2. Забезпечувати введення інформації про фізичні, фізико-хімічні та механічні властивості ґрунтів у кожній точці.
5.3. Забезпечувати візуалізацію стану утворення русел річок річкової мережі, озер та водорозділів через заданий проміжок часу.
5.4. Забезпечувати відстеження утворення русел річок річкової мережі, озер та водорозділів у динаміці з можливістю прискорення чи уповільнення часу.

Завдання №6
Розробити та реалізувати у вигляді програми математичну модель утворення гідрографічної мережі та водорозділів з урахуванням сезонної зміни кількості опадів, температурних коливань та неоднорідності ґрунтів. Середня кількість опадів задається для дванадцяти місяців. Температура задається для кожної доби року у градусах Цельсія.
Модель повинна:
6.1. Забезпечувати інтерполяцію кількості опадів для кожної доби в році.
6.2. Забезпечувати введення інформації про фізичні, фізико-хімічні та механічні властивості ґрунтів у кожній точці.
6.3. Забезпечувати введення інформації про температуру повітря з текстового файлу.
6.4. Забезпечувати візуалізацію стану утворення русел річок річкової мережі, озер, водорозділів та снігового покрову через заданий проміжок часу.
6.5. Забезпечувати відстеження утворення русел річок річкової мережі, озер, водо розділів та снігового покрову у динаміці з можливістю прискорення чи уповільнення часу.




Web сайти закладів освіти району




Інформація про створені Web сайти
закладами освіти району
Назва закладу освіти та адреса сайта

1.        
Києво-Святошинська  районна класична гімназія   http://www.gymnasium.agi.net.ua
2.        
Боярська ЗОШ І-ІІІ ст. №1   
  http://www.boyarka-sch1.org.ua
3.        
Боярська ЗОШ І-ІІІ ст. №3 http://boyarskaschool3.at.ua

4.        
Боярська ЗОШ І-ІІІ ст. №4 http://www.boyarka4.at.ua
5.        
Вишнівське НВО “ЗОШ І-ІІІ ст. д/с” №1 http://www. NVO-1.org.ua
6.        
Вишнівська ЗОШ І-ІІІ ст. №2 
 http://vishneve-zosh2.narod.ru
7.        
Вишнівська ЗОШ І-ІІІ ст. №3
 http://www. school-3.com.ua
8.        
Вишнівська ЗОШ І-ІІІ ст. №4
9.        
Забірська ЗОШ І-ІІІ ст. 
 http://vv-school.at.ua

10.    
Гатнянська ЗОШ І-ІІІ ст. http://gatneschool.ucoz.ua

11.    
Гореницька ЗОШ І-ІІІ ст. http//:gorenschool.ucoz.ru
12.    
Петровська ЗОШ І-ІІІ ст. http://www.petrivska.unv.com.ua

13.    
Тарасівська ЗОШ І-ІІІ ст.  
http://tzoshschool.ucoz.ru

14.    
Шпитьківська ЗОШ І-ІІІ ст. http://www.shpytkyzosh.ho.ua

15.    
Хотівський НВК  «ЗОШ І–ІІІ ст.-гімназія» http://hotschool.ucoz.ua
16.    
Ходосіївська ЗОШ І-ІІІ ст.
17.    
Районний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді
18.    
ЦНТТУМ «Шанс»
 http://www.shance2007.ho.com.ua
Сайт РМЦ та відділу освіти 
http://osvita.ks-rda.org.ua

 

 

Абетка інтернет-безпеки та інтернет-етики для дітей і підлітків

Інет - не рай земний і не просто технологія, а ...цілий світ, із своїми правилами і небезпеками. Як любий світ, його треба трошки вивчити - для подальшого комфортного життя.

Є деякі правила, від яких залежить і твій комфорт, і твоя безпека.
Правила прості, нескладні, але корисні.

- Ніколи не давайте приватної інформації про себе (прізвище, номер телефону, адресу, номер школи) без дозволу батьків.
- Якщо хтось говорить вам, надсилає вам, або ви самі віднайшли у мережі щось, що бентежить вас, не намагайтеся розібратися в цьому самостійно.
Зверніться до батьків або вчителів - вони знають, що треба робити. - Зустрічі у реальному житті із знайомими по Інтернет-спілкуванню не є дуже гарною ідеєю, оскільки люди можуть бути дуже різними у електронному спілкуванні і при реальній зустрічі. Якщо ж ви все ж хочете зустрітися з ними, повідомте про це батьків, і нехай вони підуть на першу зустріч разом з вами.
- Не відкривайте листи електронної пошти, файли або Web-сторінки, отримані від людей, яких ви реально не знаєте або не довіряєте.
- Нікому не давайте свій пароль, за виключенням дорослих вашої родини.
- Завжди дотримуйтесь сімейних правил Інтернет-безпеки: вони розроблені для того, щоб ви почували себе комфортно і безпечно у мережі.
- Ніколи не робіть того, що може коштувати грошей вашій родині, окрім випадків, коли поруч з вами батьки.
- Завжди будьте ввічливими у електронному листуванні, і ваші кореспонденти будуть ввічливими з вами.
- Навіть у Інтернеті кажіть людям те, що ви б сказали їм у розмові в реальному світі.

- У електронних листах не застосовуйте текст, набраний у ВЕРХНЬОМУ РЕГІСТРІ - це сприймається у мережі як крик, і може прикро вразити вашого співрозмовника.
. - Не надсилайте у листі інформації великого обсягу (картинки, фотографії тощо) без попередньої домовленості з вашим співрозмовником.
- Не розсилайте листи з будь-якою інформацією незнайомим людям без їхнього прохання - це сприймається як "спам", і звичайно засмучує користувачів мережі.
- Завжди поводьтеся у мережі так, як би ви хотіли, щоб поводилися з вами!

(c) Текст. Державна бібліотека України для дітей

 Використайте матеріал в спілкуванні з учнями.

 

Безпека в Інтернет 

 

Безпека в Інтернеті     http://urokinfo.ho.ua/view_post.php?id=47

http://www.onlandia.org.ua/ukr/pct.aspx