Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 21.09.2010 № 891 «Про проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад і турнірів у 2010/2011 навчальному році» фінальний етап Всеукраїнського турніру юних інформатиків відбудеться з 12 по 16 квітня 2011 року на базі Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №10 м.Суми, Сумської області.
До участі запрошуються команди у складі 3-5 учнів.
Заїзд та реєстрація учасників 12 квітня 2011 року на базі Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №10 м.Суми, Сумської області за адресою: м.Суми, вул. Новомістенська, 30. Проїзд від залізничного вокзалу маршрутним таксі № 25 до зупинки кінотеатр «Дружба»; від автовокзалу – маршрутним таксі № 7 до зупинки «Палац культури ім. М.В. Фрунзе».
Відкриття турніру 12 квітня 2011 року о 16.00 год.
До 5 квітня 2011 року необхідно надіслати електронний варіант заявки на адресу: E-mail: sumy005@gmail.com, nvk-10@rаmbler.ru
Оригінал заявки (завірений керівником установи, яка формує команду) подається в оргкомітет по прибуттю команди в м.Суми. У заявочному листі обов’язково вказати:
1. Прізвище, ім’я, по батькові членів команди (капітан, члени команди, рік народження, клас, школа, домашня адреса).
2. Прізвище, ім’я, по батькові, посада, категорія, звання керівника команди.
3. Телефон, факс (робочий, домашній) керівника команди.
Учасникам команд слід мати при собі паспорт або свідоцтво про народження, учнівський квиток, довідку про стан здоров’я, заключення лікаря-епідеміолога, завірені гербовою печаткою, керівникам команд – паспорт.
За кожного учасника команди та керівника встановлено внесок 600 гривень, який необхідно перерахувати до 10 квітня 2011 року на благодійну організацію «Відродження», центральна філія ПАТ «Кредобанк», код 24022489, МФО 325365, р/р2600401142448 (призначення платежу – на проведення турніру).
Оплату за участь можна зробити за готівковим рахунком при реєстрації.
До 10 квітня 2011 року повідомити організаційний комітет про дату, час та місце приїзду команди (номер потяга, номер вагона, автобуса).
Поселення учасників турніру та членів журі буде забезпечено в готелі «Олімпійський» Української академії банківської справи,за адресою: м.Суми, вул.Прокоф’єва, 38/2 (вартість одного місця у двомісному номері 105 гривень, вартість одного місця в трьохмісному номері 60 гривень)
Довідки за телефонами: (0542) 22-12-62; 22-20-70; (0542) 36-22-37, факс: (0542) 22-12-62.
Голова оргкомітету,
начальник управління освіти і науки Л.В.Пшенична
Завдання
I етапу Всеукраїнського турніру юних інформатиків 2011 року
Завдання №1
Розробити та реалізувати математичну модель утворення водойм на місцевості із заданим рельєфом. Рельєф задається за допомогою уявної прямокутної сітки із квадратними клітинками, розташованої на місцевості. Перетини ліній цієї сітки є ключовими точками, для кожної з яких і обчислюються задані параметри: висота місцевості над рівнем моря, добові опади, глибина водного шару та інші.
1.1. Забезпечити введення інформації про рельєф з текстового файлу, де вона зберігається у вигляді двовимірного масиву висот у ключових точках. Перший рядок файлу містить три числа: кількість рядків N, кількість стовпчиків M та відстань між двома сусідніми ключовими точками по горизонталі або вертикалі L. У наступних N рядках записано по M чисел. Висота задається у метрах над рівнем моря.
1.2. Забезпечити введення інформації про середньодобові опади в ключових точках місцевості в мм з файлу, де він зберігається у вигляді двовимірного масиву. Перший рядок файлу містить три числа: кількість рядків N, кількість стовпчиків M та відстань між двома сусідніми ключовими точками по горизонталі або вертикалі L. У наступних N рядках записано по M чисел. Середньодобові опади задаються у міліметрах.
1.3. Розробити модель утворення водойм на місцевості через заданий проміжок часу, враховуючи тільки стікання води по непоглинаючому ґрунту і нехтуючи іншими факторами впливу. Вважається, що вода може вільно стікати за межі місцевості.
1.4. Реалізувати модель утворення водойм на місцевості через заданий проміжок часу у вигляді програми.
1.5. Забезпечити збереження результатів моделювання у файлі у вигляді двовимірного масиву глибин водного шару, що вкриває місцевість у кожній ключовій точці.
Завдання №2
Розробити програму візуалізації моделі утворення водойм на місцевості із заданим рельєфом через заданий проміжок часу. Програма повинна:
2.1. Забезпечувати завантаження інформації про рельєф місцевості з файлу формату *.bmp. Зображення надається у відтінках сірого, кожен піксел відповідає ключовій точці на місцевості. Чорний вважається за найнижчу точку, білий – за найвищу. Також вводиться інформація про висоту найвищої та найнижчої точки місцевості у метрах над рівнем моря, а також відстань між двома сусідніми ключовими точками по горизонталі або вертикалі.
2.2. Забезпечувати завантаження інформації про добові опади з файлу формату *.bmp. Зображення надається у відтінках сірого, кожен піксел відповідає ключовій точці на місцевості. Чорний піксел означає відсутність опадів, білий — максимальний рівень опадів. Також вводиться інформація про абсолютну величину максимального рівня опадів у міліметрах. Мінімальний рівень вважається за 0 мм.
2.3. Забезпечувати візуалізацію утворення водного шару у вигляді двовимірного зображення. Глибина водного шару задається інтенсивністю блакитного кольору у кожній точці: білий — водний шар мінімальної глибини, блакитний — водний шар максимальної глибини.
2.4. Забезпечувати збереження результатів моделювання у вигляді двовимірного зображення (*.bmp): глибина водного шару задається інтенсивністю блакитного кольору у кожній ключовій точці.
2.5. Забезпечувати візуалізацію утворення водного шару у вигляді тривимірного зображення з можливістю зміни положення глядача і напряму спостереження.
Завдання №3
Розробити та реалізувати у вигляді програми математичну модель утворення гідрографічної мережі та водорозділів для сталого рівня опадів. Вважається, що ґрунт всюди є однорідним. Модель повинна:
3.1. Забезпечувати візуалізацію стану утворення русел річок річкової мережі, озер та водорозділів на вказаній місцевості через заданий проміжок часу.
3.2. Забезпечувати відстеження утворення русел річок річкової мережі, озер та водорозділів у динаміці з можливістю прискорення чи уповільнення часу.
3.3. Враховувати випаровування води з місцевості.
Завдання №4
Розробити та реалізувати у вигляді програми математичну модель утворення гідрографічної мережі та водорозділів з урахуванням сезонної зміни кількості опадів. Середня кількість опадів задається для дванадцяти місяців. Вважається, що ґрунт всюди є однорідним. Модель повинна:
4.1. Забезпечувати інтерполяцію кількості опадів для кожної доби в році.
4.2. Забезпечувати візуалізацію стану утворення русел річок річкової мережі, озер та водорозділів через заданий проміжок часу.
4.3. Забезпечувати відстеження утворення русел річок річкової мережі, озер та водорозділів у динаміці з можливістю прискорення чи уповільнення часу.
4.4. Враховувати випаровування води з місцевості.
Завдання №5
Розробити та реалізувати у вигляді програми математичну модель утворення гідрографічної мережі та водорозділів з урахуванням сезонної зміни кількості опадів та неоднорідності ґрунтів. Середня кількість опадів задається для дванадцяти місяців.
Модель повинна:
5.1. Забезпечувати інтерполяцію кількості опадів для кожної доби в році.
5.2. Забезпечувати введення інформації про фізичні, фізико-хімічні та механічні властивості ґрунтів у кожній точці.
5.3. Забезпечувати візуалізацію стану утворення русел річок річкової мережі, озер та водорозділів через заданий проміжок часу.
5.4. Забезпечувати відстеження утворення русел річок річкової мережі, озер та водорозділів у динаміці з можливістю прискорення чи уповільнення часу.
Завдання №6
Розробити та реалізувати у вигляді програми математичну модель утворення гідрографічної мережі та водорозділів з урахуванням сезонної зміни кількості опадів, температурних коливань та неоднорідності ґрунтів. Середня кількість опадів задається для дванадцяти місяців. Температура задається для кожної доби року у градусах Цельсія.
Модель повинна:
6.1. Забезпечувати інтерполяцію кількості опадів для кожної доби в році.
6.2. Забезпечувати введення інформації про фізичні, фізико-хімічні та механічні властивості ґрунтів у кожній точці.
6.3. Забезпечувати введення інформації про температуру повітря з текстового файлу.
6.4. Забезпечувати візуалізацію стану утворення русел річок річкової мережі, озер, водорозділів та снігового покрову через заданий проміжок часу.
6.5. Забезпечувати відстеження утворення русел річок річкової мережі, озер, водо розділів та снігового покрову у динаміці з можливістю прискорення чи уповільнення часу.
Немає коментарів:
Дописати коментар